ПОРАДИ  БАТЬКАМ

1. З початку навчального року привчіть дитину прокидатися раніше, щоб збирання до школи не перетворювалось у щоденні хвилювання, вранці будіть дитину з усмішкою та лагідним словом.
2. Не підганяйте, розраховувати час - це ваш обов'язок, якщо ви цю проблему не вирішили - провини дитини в цьому нема.
3. Обов'язково привчіть дитину вранці снідати. Це важливий момент у запобіганні хвороб шлунка.
4. Давайте дитині в школу бутерброд, фрукти, вона в школі витрачає багато сил і енергії.
5. Привчайте дитину збирати портфель напередодні, ввечері перевірте, чи не забула вона чого-небудь важливого. Запитайте її, чи не передавав вчитель прохань чи розпоряджень батькам. Через деякий час дитина привчиться сумлінніше ставитися до своїх обов'язків і стане більш зібраною.
6. Проводжаючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів, без застереження на кшталт: „ Дивись, поводь себе гарно!", „Щоб не було поганих оцінок!", та таке інше. У дитини попереду важка праця.
7. Забудьте фразу „Що ти сьогодні отримав?", а краще запитайте: „ Про що нове ти сьогодні дізнався?". Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу питань, дайте їй можливість розслабитись, / згадайте як вам було важко після напруженого дня /. Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитися, не відмовляйте їй в цьому, вислухайте.8. Після закінчення занять дайте дитині відпочити. Обід звичний для цього. Школяр може розповісти про свій робочий день і у такий спосіб звільнитися від психологічного напруження.
9. Якщо дитина замкнулась у собі, щось її турбує, не вимагайте пояснень, хай заспокоїться, тоді вона сама розкаже.
10. Зауваження вчителя вислуховуйте без присутності дитини. Вислухавши, не поспішайте влаштовувати сварку. Говоріть з дитиною спокійно.
11. Домашні завдання для 6-річних дітей протягом  року не задаються у відповідності до Наказу Міністра освіти та Науки України.
12. Протягом дня знайдіть / намагайтеся знайти / півгодини для спілкування з дитиною, а в цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль, її радощі.
13. У сім'ї має бути єдина тактика спілкування всіх дорослих з дитиною. Всі розходження щодо виховання дитини вирішуйте без неї. Коли щось не виходить, порадьтеся з вчителем, психологом. Не зайвим буде почитати літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.
14. Завжди будьте уважними до стану здоров'я дитини, коли щось її турбує : головний біль, поганий загальний стан. Найчастіше це об'єктивні показники втоми, перевантаження.

Бажаємо успіхів Вам та вашій дитині!

РОБОТА   З БАТЬКАМИ

Зміст    заходів

Строки

виконання

Відпові-дальні

1.

Організувати  роботу  загальношкільного  батьківського  комітету  школи, класних  батьківських  комітетів,  спланувати  їх  діяльність.

Вересень-жовтень

2.

Організувати  роботу  ради  школи   як  найвищого  колегіального  органу  самоврядування.

Упродовж

року

3.

Організувати  засідання   ради  школи.

За  планом

Голова  ради  школи

4.

Організувати  та  провести  загальношкільні   батьківські  збори.

Вересень,

січень,  травень

Адмін. школи

5.

Активізувати   роботу  батьківського  лекторію. Включити  до  тематики  засідань  бесіди:

• профілактика   правопорушень;
  • профілактика   шкідливих  звичок;
  • формування   морально-етичних   рис;
  • контроль  за  реальним  станом дітей;
  • ознайомлення   із положеннями нового  Державного  стандарту;
  • ознайомлення  із  заходами  для  реалізації  загальношкільної  проблеми.

Вересень, листопад, січень, березень

6.

Провести  день  відчинених  дверей  для  батьків   першокласників.

7.

Підготувати  й  видати  звіт  директора  перед  громадськістю  села  про  роботу   школи  в  поточному  навчальному   році.

8.

Організувати  консультування  батьків   щодо  роботи  з  обдарованими  дітьми

До уваги батьків!!!

При виявленні у соціальних мережах груп, у яких дітей доводять до самогубства, негайно повідомляти до кіберполіції (https://www.cybercrime.gov.ua – цілодобово),

телефон гарячої лінії (044) 374-37-21

(з 8:45 до 19:30 в робочі дні)

або звертатися до адміністрації соцмережі, у якій було виявлено групу.

Додаткова інформація - https://www.npu.gov.ua/uk/publish/article/2113329

та