Шкільна  бібліотека…
З цими словами у людини виринають спогади: цікаві книги на полицях, приємна атмосфера спілкування з бібліотечним працівником, який порадить, дасть відповідь на запитання.
      Шкільна бібліотека - одне з доступних джерел отримання інформації для  учнів, педагогів і найважливіший елемент навчальної діяльності, спрямованої на розвиток освіченості та інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу; її структурний підрозділ, доцільно організоване

середовище, що оточує учня в культурно-освітньому навчальному закладі.

Зміна ціннісних орієнтирів шкільної освіти вимагає перебудови усіх складових компонентів сучасної школи.
     Серед них шкільна бібліотека займає особливе місце, не тільки тому, що проблема забезпечення літературою шкільної бібліотеки залишається дуже гострою, а й тому, що у шкільних бібліотеках фахівців бібліотечної справи працює мало, шкільні бібліотекарі - це, переважно вчителі, які освоюють для себе нову справу.
     Основними завданнями шкільної бібліотеки на сучасному етапі є:

Ø надання допомоги в організації навчально-виховного процесу;

Ø виховання людини нової генерації – всебічно розвиненої особистості;

Ø прищеплення любові до книжки з метою того, щоб читання стало внутрішньою потребою дитини;

Ø формування у молодого покоління гуманістичних, моральних цінностей;

Ø виховання культури читання;

Ø прищеплення любові до Батьківщини, рідної мови, до народних традицій;

Ø навчання спілкування;

Ø поліпшення методичної роботи з педагогічними кадрами.

Шкільна бібліотека сприяє розвитку навчально – виховного процесу, забезпеченню базового рівня освіти, вихованню в учнів відповідальності, національної свідомості, формуванню в них потреб саморозвитку і вдосконалення. У сучасних умовах завданнями шкільної бібліотеки є не тільки бібліотечно–інформаційне обслуговування користувачів у забезпеченні всіх напрямків навчально –виховного процесу у засвоєнні як програмних, так і позапрограмних вимог, у самоосвіті та дозвілевій діяльності, а і виховання в учнів інформаційної культури – сталого прагнення до пошуку інформації, свідомого добору джерел.